петък, 17 април 2009 г.

МАЛКО ДЕКУПАЖ В СТИЛ SHABBY SHIC










Собственоръчно декорирани домашни предмети от различни материали (дърво, стъкло, восък, глина), в стил Shabby Shic (от англ. shabby - опърпан, увехтял) за ретро ефект.

Открийте смелостта да създадете свои собствени проекти с разнообразие от материали.

сряда, 15 април 2009 г.

ПОСВЕТЕНО!

Благодаря, приятели! Благодаря, Анастасия! Ако знаете колко невероятно изглежда конгломератът от усещания, завихрен у мен, от това да имам ПРАВОТО , тук и сега, да деля с вас мисли и преживявания. Да, вълнува се вкоравената ми душа...Първа публикация след толкова години...Интуитивно знам дали са ми послужили добре словата, успешно ли е намигването с метафорите, изведена ли е идеята. Плахо и несигурно "стъпвам" обаче в БЛОГарската терминология. Но всичко влиза в сметката! Така със сигурност ми е по-шарено и комфортно.На вчерашния ден трябваше да празнува един много скъп за мен човек!Посветено!

вторник, 14 април 2009 г.

ЗА КРАСОТАТА, КОЯТО ТРЯБВА ДА СЕ ИЗЛЪСКА....


Един красив бял гълъб кълве трохи на верандата... Колко трудно се стърже после нааканото по излъскания мрамор... Или двете страни на понятието ГУРБЕТЧИЛЪК. Класифицирам нещата около темата вече девета година. Надявам се тази нова игра, която започвам /без особени знания на правилата й/, да ми помогне, ако не друго, то поне да изразя напиращото в мен. Да, имам си вече моето кьоше във всемира, наречен ИНТЕРНЕТ. Блог..., ала-бала... Аз да си го кажа, пък, който иска да го чете... Та тези мои мисли на средностатистически гражданин и гурбетчия смятам да огласявам в новия си блог. Да споделям вълненията си около новото хоби, обсебило съзнанието ми. Декупаж, скрапбук - чужда лексика, наглед куха от към съдържание. Но май излязох късметлийка, че навлизането ми в лабиринтите на Мрежата, почти случайно съвпадна с откриването на този вълшебен и свободен свят. И така - за красивото в живота, което може да бъде eдин гълъб, а защо не ... и излъскания след него мрамор...

събота, 11 април 2009 г.

Фантастичен декупаж на стара шахматна дъска

Здравейте, днес ще ви покажа как да декорираме шахматна дъска. Впоследствие ще се получи истинско произведение на изкуството шахматна дъска - шедьовър. Няма да се използват някои от скъпите материали, които са на разположение в занаятчийските магазини и складове. Декупаж е с голям избор за декорация и позволява много по-прецизна изработка в дизайна, отколкото дъската би имала, ако беше излязла от ръцете на някой художник "дизайнер" например. Разнообразието от материали, с които разполагаме ще ни даде огромна гама от цветове, текстури и стила на работа ще е впечатлително изискан. Ние ще ползваме хартия, която е с черни влакънца като велур и фибри и влакна силно пресовани в нея. Това е всичко...насладете се на видеоматериала.

Какво в крайна сметка е декупаж?


Здравейте на всички последователи на блога ми!


Много бих желала тук в моя блог да предложа колкото се може повече полезна информация за тази нова, невероятна техника - декупажа. И понеже в България не е особено позната, когато хората се срещнат с творби направени с декупаж те самите се възприемат изключително добре. Та в този ред на мисли смятам, че не е никак лоша идея да се популяризира малко повече.

Да кажа на първо време, че не претендирам писанията ми да са напълно изчерпателни, но това, което съм научила, знам от опит и съм прочела, бих го споделила на драго сърце.
И така да започнем с едно определение за декупажа.
Декупаж произлиза от френската дума "decoupage", която буквално в превод означава "изрязвам". Само по себе си е приложно изкуство, което съдържа изрязване на определени мотиви в детайли от различни материали като салфетки, кожа, хартия, дърво и т.н. като след това изрязването е последвано от залепяне върху различни предмети за декориране - порцелан, стъкло, дърво, восък, пластмаса, текстил, метал и много други.

Залепянето става с помощта на специални материали за декупаж, а имено:

акрилни бои, декупажно лепило, акрилен лак, четки с изкуствен косъм /акрилните материали са на водна основа, а водата води до нарушаване цялостта на мастното покритие при четките от естествен косъм/ и мотив. В България се използват най-вече мотиви от салфетки и хартия.
Съпътстващи материали са: глитерни, металически, мраморни, седефени и перлени бои, контури, брокати, краклета, релефни пасти, трансферни медиуми, варак, антична пудра и др.
Разбира се материалите за декупаж се различават според вида материал върху, който различните мотиви ще се залепят или поставят по някакъв начин. С други думи има много и различни материали за за текстил, стъкло, порцелан, хартия, за восък и прочее.
Материалите за декупаж могат да се намерят в магазините за художествени материали, в специализирани такива или в по-богато заредени книжарници. Разбира се винаги е налице варианта да се поръчат он-лайн пак от същите, които предлагат и тази възможност.

С това на първо време изчерпваме определението за декупаж, но само определението, тъй като по моему тази техника е неизчерпаема и стига до там, където само въображението и мисълта могат да стигнат.

Това е чисто новия блог на Галя

Това е чисто новия блог на Галя - Гала-Бала, направен с любезното съдействие на признателните й синове...;-)